Udstillingsresultater Kvitfjell's Norske Skovkatte

Klik på oversigten herunder og se udstillingsresultater for vores norske skovkatte.

 

IC. DK Kvitfjells Frk. Himmelblå

Sted: Dato: Dommer: Resultat:
INT. CHAMPION      
Glinde 16-12-2012 Donatella Mastrangelo CACIB
Glinde 15-12-2102 Eric Reijers/Fabio Brambilla CACIB
Årslev 21-10-2012 Eric Reijers CACIB
CHAMPION      
Vamdrup 09-09-2012 Francoise Dubois CAC
Flensburg 19-08-2012 Hanne Sofie Sneum CAC NOM
Flensburg 18-08-2012 Charles Spijker CAC
KILLING-UNGDYR      
Frederiks 22-04-2012 Charles Spijker EX1 BIV
Fredericia 01-04-2012 Anette Kampf EX1 BIV

GIC. DK Kvitfjells Isabella

Sted: Dato: Dommer: Resultat:
Fredericia 17-03-2013 Hanne Sofie Sneum CACS
Brædstrup 13-01-2013 Hanna Klein Gasbarri CACS
Glinde 16-12-2012 Donatella Matrangelo CACS NOM
Glinde 15-12-2012 Stephane Henry CACS NOM
Vissenbjerg 17-11-2012 Dieter Filler CACS NOM
Apeldoom 09-04-2012 Lee Selassa CACS
GRAND INT. CHAMPION      
Apeldoom 08-04-2012 Charles Spijker CAGCIB BIV
Snejberg 13-03-2011 Francoise Milcent CAGCIB
Køge 23-01-2011 Marie Westerlund CAGCIB BIV
Brædstrup 08-01-2011 Britta Busse CAGCIB BIV NOM
Kolding 17-10-2010 Hanne Sofie Sneum CAGCIB
Brædstrup 08-01-2011 Britta Busse CAGCIB BIV NOM
Kolding 17-10-2010 Hanne Sofie Sneum CAGCIB
Vejen 16-01-10 Stephane Bernard, F CAGCIB
Hobro 15-11-09 Ulrike Whal, DK CAGCIB
Årslev 18-10-09 Jørgen Billing, DK CAGCIB, BIV.
INT. CHAMPION      
  29-03-09 Wain Harding, USA CACIB (Nu IC.)
  28-03-09 Wayne Trevathan, USA CACIB, BIV, NOM
  21-02-09 Dorte Kaae, DK CACIB, BIV, NOM
CHAMPION      
  25-01-09 Anne Veland, NO CAC, NOM
  29-11-08 Anne Køhn, DK CAC
  06-09-08 Gianfranco Mantovani, IT CAC
KILLING-UNGDYR      
Årslev 20-04-08 Ulrike Wahl, DK EX 1
Frederiks 30-03-08 Charles Spijker, NL EX2
Tønder 20-01-08 Steven Jones, NO EX1, BIV

EC. GIP. DK Kvitfjells Frække Frida
Sted: Dato: Dommer: Resultat:
Fredericia 17-03-2013 Marta Ziemianska CAPS NOM  3-3
Fredericia 17-03-2013 Helene Reiter BIS PENSIONIST
Brædstrup 13-01-2013 Angelika Kneifel CAPS NOM
Brædstrup 13-01-2013 Angelika Kneifel BIS PENSIONIST
Vissenbjerg 17-11-2012 Marie Westerlund CAPS NOM
Vissenbjerg 17-11-2012 Marie Westerlund BIS PENSIONIST
Årslev 21-10-2012 Louis Coste CAPS NOM
Årslev 21-10-2012 Marie Westerlund BIS PENSIONIST
GRAND INT. PREMIER      
Vamdrup 09-09-2012 Marc Crastucci CAGPIB
Vamdrup 09-09-2012 Marc Crastucci BIS PENSIONIST
Flensburg 19-08-2012 Jørgen Billing CAGPIB
Flensburg 19-08-2012 Charles Spijker VETERAN 2
Flensburg 18-08-2012 Hannah Jensen CAGPIB
Flensburg 18-08-2012 Alexy Shchukin VETERAN 2
Vrå 17-06-2012 Hannah Jensen CAGPIB
Vrå 17-06-2012 Hannah Jensen VETERAN 2
Frederiks 22-04-2012 Marie Westerlund CAGPIB
Frederiks 22-04-2012 Alexy Shchukin VETERAN 2
Apeldoorn 09-04-2012 Lone Lund CAGPIB NOM
Apeldoorn 09-04-2012 Alexy Shchukin VETERAN 2
INT. PREMIER      
Apeldoorn 08-04-2012 Hanne Sofie Sneum CAPIB NOM
Apeldoorn 08-04-2012 Donatella Mastrangelo BIS VETERAN
Brædstrup 15-01-2012 Sarah Johnson CAPIB NOM
Brædstrup 15-01-2012 Steven Jones BIS VETERAN
Vorbasse 27-11-2011 Hanne Sofie Sneum CAPIB
Vorbasse 27-11-2011 Charles Spijker BIS VETERAN
PREMIER      
Kolding 23-10-2011 Hanne Sofie Sneum CAP
Kolding 23-10-2011 Grazyna Laskowska-Malaga BIS VETERAN
Skørping 04-09-2011 Alexander Platz CAP NOM
Skørplng 04-09-2011 Alexander Platz BIS VETERAN
Vrå 04-09-2012 Lena Nordstrøm CAP
Vrå 04-09-2010 Ulrike Wahl BIS VETERAN
       
       
PH-ÆRESPRÆMIE      
Tune 21-03-10 Jette Eva Madsen, DK PH, Vetran 2
Vejen 16-01-10 Sebestian Pruchniah, PL PH, NOM., BIV.
Bedste veteran
Årslev 18-10-09 Jørgen Billing, DK PH, Veteran 3
Grindsted 03-05-09 G. Laskowska, PL Bedste Veteran
Grindsted 03-05-09 Judith Zuurweld, NL Ærespræmie, BIV
Hornslet 29-03-09 Anne Køhn, DK Bedste Veteran
Hornslet 28-03-09 Luigi Comorio, IT Ærespræmie
EUROPA CHAMPION      
Tønder 20-01-08 Jørgen Billing, DK CACE. EC.
Esbjerg 29-04-07 Alexey Shchukin, NL CACE. BIV.
Hjallerup 01-04-07 Lone Lund, DK CACE. BIV.
Cloppenburg 04-03-07 Selassa CACE. BIV.
Cloppenburg 03-03-07 J.P. Rossi CACE. BIV.
Gudme 07.01-07 Geir Edwardsen, N CACE
Groningen 10-12-06 I. Rohr, NL CACE. BIV. NOM.
Ebeltoft 26-11-06 Annette Kampf, DK CACE. BIV. NOM.
Ferritslev 26-02-06 Minna Krog, DK EX2
Lemgo 08-01-06 J.P. Rossi, DE CACE.
GRAND INT. CHAMPION      
Lemgo 07-01-06 F. Calmes, F CAGCIB. GIC.
Assentoft 20-03-05 Tellervo Kass, FIN CAGCIB. BIV.
Kalundborg 06-02-05 Jannick Renault, F CAGCIB
Nijmegen 29-01-05 Stephe Bruin, NL CAGCIB
Odder 24-10-04 Raymon Saetre, N CAGCIB
Holstebro 05-09-04 Fabro Brambilla, I CAGCIB
INT. CHAMPION      
Kiel 18-04-04 K. Wahlberg, S CACIB, BIV. BOX.IC.
Kiel 17-04-04 Mina Krogh, DK CACIB, BIV. BOX.
Hedensted 04-04-04 A. Groenewegen, NL CACIB, NOM.
CHAMPION      
Hedensted 03-04-04 Flavia Capra, I EX1, CAC, Ch.
Kolding 20-02-04 Bette Lind, DK CAC
Hjallerup 23-11-03 Stephe Bruin, N CAC BIV
WorldShow 01-11-03 E. Steinhauser, A EX2
Svinninge 21-09-03 Fr. B. Johanson. S EX3
Kruså 29-06-03 Luigi Comorio, Ita. EX2
KILLING-UNGDYR      
Odense 20-04-03 Minna Krogh, DK EX1
Randers 23-03-03 Jitka Kytlerova, CZ EX1
Vejle 25-01-03 Jørgen Jensen, DK EX2
Odense 23-11-02 Raymond Sæstre, N EX1, BIV.

EP. DK Kvitfjells Cornelius

Sted: Dato: Dommer: Resultat:
EUROPA PREMIER      
Tune 21-03-10 Anette Engvall, SV PH
Frederiks 30-03-08 Britta Busse, DE CAPE., EP.
Hjallerup 01-04-07 Lone Lund, DK CAPE.
Groningen 10-12-06 I. Rohr, NL CAPE. BIV.
Hillerød 05-11-06 Judith Zuurveld, NL CAPE.
Ferritslev 26-02-06 Minna Krog, DK CAPE. BIV. NOM.
Lemgo 08-01-06 J.P. Rossi, DE CAPE.
Lemgo 07-01-06 F. Calmes, F CAPE.
Hjallerup 20-11-05 Raymond Søstre, N CAPE. NOM.
Lund 22-10-05 Anne Køhn, DK CAPE. BIV. NOM.
Breda 16-10-05 I. Rohr-Dubbeld, NL CAGPIB. GIP.
Assentoft 20-03-05 Tellervo Kass, FIN CAGPIB. NOM.
Kalundborg 06-02-05 Jannick Renault, F CAGPIB. NOM.
Nijmegen 29-01-05 Judith Zuurveld, NL EX2
Odder 24-10-04 Raymon Saetre, N CAGPIB. NOM.
Holstebro 05-09-04 Fabro Brambilla, I CAGPIB. NOM.
Kiel 18-04-04 K. Wahlberg, S CAGPIB.
Kiel 17-04-04 Mina Krogh, DK CAPIB. IP.
Hedensted 04-04-04 Arie Groenewegen, NL CAPIB. NOM.
Kolding 20-02-04 Bette Lind, DK CAPIB.
Hjallerup 23-11-03 Stephe Bruin, N CAPIB.
WorldShow 01-11-03 E. Steinhauser, A CAP. BIV. Pr.
Svinninge 21-09-03 Fr. B. Johanson. S CAP.
Kruså 29-06-03 Luigi Comorio, I. CAP. NOM.
Odense 20-04-03 Minna Krogh, DK EX1.
Randers 23-03-03 Jitka Kytlerova, CZ EX1. BIV. NOM.
Vejle 25-01-03 Jørgen Jensen, DK EX2.
Odense 23-11-02 Raymond Saestre, N EX1.

DK Jyllandss Signe F.T.

Sted: Dato: Dommer: Resultat:
Hedensted 29-03-02 Jannick Renault, F EX
Randers 26-01-02 Anikka Høgberg, DK EX
Vissenbjerg 17-11-01 Hanne Sofie Sneum, DK EX3
Køge 20-10-01 Ulrike Wahl, D EX2
Hedensted 01-02-01 Britt-Maria Johnson, S EX2